Program



Piątek, 13 Marca 2020 r.

11:00-11:30
Przywitanie uczestników konferencji

11:30-12:45
Sesja naukowa I
1.    'Współczesne Problemy Stacji Dializ' - Teresa Dryl-Rydzyńska
2.    'Chirurgiczne leczenie tętniaków przetok do hemodializ' - Maciej Liebner
3.    'Diagnostyka radiologiczna zwężeń w przetoce dializacyjnej i wewnątrznaczyniowe metody ich  leczenia' - Krzysztof Dyś

12:45-13:00
Przerwa kawowa

13:00-14:00
Sesja naukowa I (cd.)
4.    'Przeskórna angioplastyka zwężenia przetoki dializacyjnej wykonywana pod kontrolą ultrasonografii jako alternatywa dla fluoroskopii' - Piotr Dawidczyk
5.    'Proteza HeRO – najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z centralnym zwężeniem lub całkowitą niedrożnością żył centralnych' - Maciej Pisarek
6.    'Techniki znieczulenia w zabiegach wytworzenia dostępu naczyniowego' - Joanna Pajdzik
        Dyskusja

14:00-15:00
Lunch

15:00-16:00
Sesja naukowa II
7.    'Dializakrocząca - kiedy, jak, u kogo?' – Krzysztof Letachowicz
8.    'Przeszczepienie nerek od żywych dawców uwzględnieniem systemu wymiany par' - Dorota Kamińska
9.    'Ludzki bezkomórkowy przeszczep naczyniowy' - Jakub Turek

16:00-16:15
Przerwa kawowa
16:15-17:30
Sesja naukowa II (cd.)
10.    'Rola pielęgniarki w przygotowaniu biorcy i dawcy do przeszczepu rodzinnego, krzyżowego i łańcuchowego' - Renata Kłak
11.   'Praktyczne aspekty prowadzenia hemodializy u dzieci' - Joanna Arbaczewska
12.   'Strategia postępowania z zakażonym cewnikiem – diagnostyka i leczenie' - Andrzej Konieczny
13.   'Możliwości zdalnego monitorowania terapii ADO (cykler Claria i program Sharesource)' - Magdalena Stępniewska

17:30-19:00
Panel dyskusyjny - eksperci: Mariusz Kusztal, Renata Kłak, Jakub Turek, Krzysztof Letachowicz, Anna Kliś

19:00-19:15
Zakończenie konferencji, rozdanie certyfikatów


Sobota, 14 Marca 2020 r.

09:30-12:00
Grupa I - Warsztaty stanowiskowe:

1. Nakłuwanie przetoki tętniczo-żylnej pod kontrolą USG - prowadzący: prof. dr hab. n. med. Mariusz Kusztal

2. Proteza dializacyjna Flixene

3. Naczynie biologiczne Humacyte - prowadzący: dr Jakub Turek

12:00-12:30
Lunch dla I grupy warsztatowej


12:30-15:00
Grupa II - Warsztaty stanowiskowe:

1. Nakłuwanie przetoki tętniczo-żylnej pod kontrolą USG - prowadzący: prof. dr hab. n. med. Mariusz Kusztal

2. Proteza dializacyjna Flixene

3. Naczynie biologiczne Humacyte - prowadzący: dr Jakub Turek

15:00-15:30
Lunch dla II grupy warsztatowej